'.__('Upozornění: Bylo zjištěno porušení zásad webu. Při neustálem porušovaní zásad Vám může být zablokováno přidávání recenzí nebo zamezení přístupu na web.').''; } */?>
přidat recenzi

Večeře pod košem

Uživatel: Milan Plavý Přidáno dne: 15.03.2012 Restaurace: Pod Košem

Recenze Restaurace Pod Košem
Chtěla bych se s Vámi podělit o moji večeři v Restauraci Pod Košem. Obvykle v restauracích nevečeřím, ale jelikož mě tlačil čas, navštívila jsem restauraci, kterou jsem měla nejblíže od svého bydlení.
Po otevření dveří do předsíňky restaurace jsme se s přítelem začali rozhodovat, jestli vůbec vstoupit. Hned za prvními dveřmi ucítíte standardní hospodský pach, kterému se zajisté chce každý vyhnout. Ten naštěstí zmizí po otevření druhých dveří, kterými vejdete do lokálu. Restaurace Pod Košem je zřejmě hojně navštěvována především místními postaršími pány, jelikož se v restauraci nenacházela ani jedna žena a proto jsem byla ihned středem pozornosti (standardní situace, kdy vejdete do dveří a všichni na Vás koukají jako na cizáka, který vešel do jejich území).
Usadili jsme se a začali jsme vybírat. Já jsem si dala Kalifornský steak, přítel Pikantní kuřecí nudličky. K pití jsme si objednali Kofolu, za kterou chtějí Pod Košem 6 Kč za jednu deci. Obsluha byla poměrně rychlá a řekla bych asertivní, nic nezkazila, ničím mě nenadchla. Jídlo bylo hotové za přibližně 15 minut, především z toho důvodu, že postarší pánové všude kolem srkali svoji dvanáctku.
Kalifornský steak se skládal z kuřecího steaku pokrytým kukuřicí a slaninou – ta byla dle mého názoru nahrazena uzeným masem. Jako přílohu jsem si vybrala krokety. Celkovou známku tomuto jídlu bych dala asi 2-. Není nic zásadního, co bych jídlu mohla vytknout, bylo to ale poměrně bez nápadu a ničím nenadchne.
Pikantní kuřecí nudličky se skládaly především z papriky, které tam bylo opravdu požehnaně, kuřecího masa, pórku a různých dochucovadel. Ačkoliv je to nejčastěji odsuzované jídlo, myslím, že se na něm dá rozeznat umění kuchaře. Jídlo opět bez nápadu, sice se chuti asi nic vytknout nedá, ale byla to prakticky jen paprika orestovaná s kuřecím masem zalitá sojovkou. Pohled na jídlo vylepšili možná trochu hranolky, ze kterých nebyl cítit přesmažený olej, byly správně osolené a nebyly tolik mastné. Směs tak za 4, hranolky za 2, celkově tedy jídlo za 3.
Za mou návštěvu tedy dostala restaurace Pod Košem průměrnou známku 3.

60%

Fotogalerie

Alicante z Pardubic

Komentáře