přidat recenzi

8. 2. 2012

Uživatel: kuchtík Přidáno dne: 15.03.2012 Restaurace: Restaurace U Jezera

Gulášová s bramborami OK paráda, není co vytknout

Vepřová svíčková stroganof, pečené bramborové měsíčky to je na zváženou, ne všechno, do čeho se dá smetana a okurky se může nazývat jménem klasického receptu. Jsou prostě recepty typu: Caesar salát, Pepřová omáčka, Cordon Bleu atd. kteréá mají historickou hodnotu a připravují se jasně daným způsobem. Pokud se připravují jinak, budiž, ale neměli bychom je tak nazývat. Zákazník by pak měl také právo ono jídlo odmítnout. Stroganov je z tohoto pohledu vždy hovězí. Dobré by tedy bylo napsat Vepřová svíčková alla Stroganov (to proto, že je to gurmánská restaurace – P.S.víte kdo je to gurmán?)

Opečené kotlety marinované v kořeněném jogurtu, rýže opečené zná trochu fádně (brambory), co je to kořeněný jogurt (co je to koření? – dříve se tak říkalo pepři), v takové kombinaci (rýže) tam jistě bude chybět omáčka, bude to velice suché a proto by to chtělo doplnit a pojmenovat o omáčku. Jinak ale OK.

Plněné grilované kalmáry, ledový salát, bramborové hranolky jenom ujelo písmenko, to se stane, jinak OK

Sekaná pečeně, lehký bramborový salát se zakysanou.smetanou paráda, jen to lehké nic neříká. Leda, že by Vás chtěli ošidit na váze (a čo vy si predstavuje pod takovym slovom „lehká svíčková“ ?)

Kynuté borůvkové knedlíky sypané perníkem, ovocný dip bomba a perník v Pardubicích má dokonce i jisté kouzlo – paráda, není co vytknout, tak to má být

40%
Alicante z Pardubic

Komentáře