přidat recenzi

Výlet do minulosti

Uživatel: Petr Palacký Přidáno dne: 15.03.2012 Restaurace: Hotel Labe ***

Hotel Labe by měl být zapsán na seznam UNESCO, protože se jedná vskutku o kulturní dědictví.
Je to místo, kde se doslova zastavil čas, a to zhruba v době jeho výstavby – počítám někdy v obodbí mezi 70. a 80. lety minulého století.
Chcete-li si znovu připomenout éru za časů Gustáva Husáka, případně si oživit vzpomínky na závodní rekreace v duchu ROH, pak je tento hotel určen právě Vám,
neboť snad kromě výtahu je vše zcela původní a bez jakýchkoliv známek modernizačních zásahů a údržby – interiéry, pokoje, nábytek a nakonec i služby a personál …
Hotelové pokoje jsou zařízeny s ohledem na ty nejsilnější nostalgické vzpomínky – umakartové jádro, nášlapný platový koš, který nesměl okolo roku 1985 chybět v žádné domácnosti (i my ho měli doma), další plechový odpadkový koš bez víka, avšak s viditelnou směsí rzi a neidentifikovatelné krusty čehosi na dně. Klasická čalouněná rozkládací sedací souprava – pýcha každého obývacího pokoje rodičů Husákových dětí. Zelený (nebo zelenkavý?) nábytek s viditelnými známkami dlouhodobého používaní s minimální údržbou. Malá Lednice Calex Polar se spotřebou pultového mrazáku. Nevkusné a dosti opotřebované dřevěné obložení na stěnách a okolo topení pod oknem …
Zkrátka pokud by se měla natáčet další řada seriálu „Vyprávěj“, pak je tento hotel nejlepší živá kulisa.

K hodnocení tohoto hotelu ověnčeného třemi hvězdičkami dodám následující:
Personál se snažil být milý, ale nelíbila se mi nutnost platit za ubytování dopředu – s tím jsem se ještě nikde nesetkal.
Majitel by si měl najmout partu šikovných údržbářů, nebo provést kompletní rekonstrukci celého hotelu nebo alespoň těch pokojů, které chce pronajímat.
Zvláštní je, že ubytování bylo možno platit kartou, ale spotřebu minibaru ve výši 270,- již jen hotově – recepční se mi snažila namluvit, že za platbu této částky kartou by měl hotel poplatek 200,-. Osobně si myslím, že šlo o trochu něco jiného, ale nebudu svoji teorii nijak rozvíjet …
U snídaně by mohl být po celou dobu fungující automat na kávu nebo alespoň klasická bezporuchová várnice s kávou – to by bylo dokonce i stylovější. Pokud jsou ve snídaňové nabídce párky, bylo by vhodné změnit dodavatele, neboť to bezmasé sójovo-moučné cosi prostě za párek vydávat nelze. Stejně tak by u snídaně nemuselo být evidentně staré, lehce nakyslé mléko.
A nakonec, hotelu by rozhodně neuškodilo občas vyprat prachem načichlé a viditelně špinavé záclony a závěsy, setřít prach a celkově více dbát na čistotu.
Upřímně řečeno se obávám, zda-li jsem si nedonesl domů kromě tohoto zážitku i něco navíc …

Tento hotel bych doporučil snad jen milovníkům totalitní éry jako muzejní prohlídku, rozhodně ne jako seriózní a kvalitní ubytování.

20%
Alicante z Pardubic

Komentáře